Pro profesionály i kutily

Pokud někdy doma vyrábíte poličku, nebo třeba ptačí budku, určitě potřebujete pilku. Ale víte, že není pilka jako pilka? Záleží totiž na materiálu, který potřebujete rozřezat. Pokud máte zahradu, určitě budete mít pilku na dřevo. Ne každá větev se dá uřezat křovinořezem nebo ulomit, občas jej potřeba nejen ovocné stromy prořezat, lépe pak plodí. A mna prořezání potřebujete mít pilku na dřevo. Ale i pilek na dřevo je vícero, pokud ovšem nejste domácí kutil, který vyrábí dřevěné výrobky nejrůznějších tvarů, vystačíte si s jednou pilkou. Zcela jiné jsou pilky na kov. Mají mnohem menší zuby a mají i jiné rukojeti, protože řezat kov je namáhavější než řezat dřevo.

pilka

Člověk je tvor vynalézavý a to hlavně proto, aby si práci ulehčil, takže neřeže vše ruční pilkou, ale vymyslel si stroj, na které se otáčí pilový kotouč a posouváním materiálu po stole stroje se materiál rozdělí na dva kousky. Pilové kotouče na kov budou opět jiné, než pilové kotouče na dřevo, i strojní pilu bude jiná než ta na dřevo, které říkáme cirkulárka.

pilový kotouč

Ale dokonce záleží i na druhu kovu, který chceme řezat. Nejběžnější je pila na ocel, ale víte jak se řeže třeba hliník? Odpověď je, že složitě. Používají se stroje jako na řezání dřeva, ale pilový kotouč musí být speciální na řezání hliníku. Každý kov bude mít trochu jiný pilový kotouč, ale všechny můžete koupit u firmy i-nastroje. Pokud si nejste jistí, jaký konkrétní pilový kotouč je vhodný pro vaše potřeby, měli byste se poradit s prodejcem. Dostanete kvalifikovanou odpověď, ale hlavně nedojde ke zničení pilového kotoučem díky nevhodnému použití. Uřezat větev, kousek desky nebo překližky, tomu se v domácnosti či na zahradě málokdo vyhne, ale řezat kovy, to dělá doma v dílně málokdo, ale i takoví kutilové se najdou. Kvalitním nářadím mohou vyrobit skutečně originální kousky.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>