Hudební nadšenci, slyšte!


1.       Lze ji využít jako mnohem lepšího společníka, než je televize
Nebude Vás rušit při hovoru s druhými, při vaření, čtení, ani při spánku. Pokud zvolíte vhodný hudební doprovod, můžete se věnovat prakticky jakékoli činnosti naplno, aniž by Vás puštěná muzika nějakým způsobem rozptylovala. Naopak, Vaše pracovní tempo a nadšení do toho, čemu se právě věnujete, může v mnohém násobit. Toto se o sledování televizního vysílání říci nedá. Zatímco hudba je skvělým průvodcem, televize je naopak povětšinou spíš krutým vládcem. Proto se také hovoří o závislosti na televizním vysílání, nikoli na poslechu hudební produkce.
reprodukroty ilustarce 
 
2.       Každý si může nalézt tu „svou“
Existuje dlouhá řada hudebních žánrů, ještě mnohem více samotných interpretů a nespočet jednotlivých skladeb, které můžete zvolit pro to, aby Vám zpříjemnili určitou denní dobu, popřípadě klidně hned celý den. Není proto problém v tom, aby hudba byla schopna uspokojit jakékoli Vaše nároky. Pro různé lidi, různé nálada, různé denní doby a různé činnosti, které při ní budete provozovat – hudba je tím, co dokáže všechny části Vašeho života skvělým způsobem propojovat.
 
3.       Dokáže spravit náladu
Působení na emoce člověka je jednou z největších předností hudby. Tohoto faktu zneužívají například provozovatelé obchodních domů, v nichž můžete coby návštěvníci vždy slyšet nějakou vhodnou hudební produkci, které má zákazníky motivovat k setrvání na daném místě a navýšení prodejů společnosti.
Na druhou stranu je však možné poslechem hudby korigovat nepřiměřené či nevhodné emotivní prožitky v konkrétní chvíli. Ať už se jedná o pocity vzteku, melancholie, nebo dokonce příznaky depresivního prožívání, hudbou lze jejich působení na člověka zmírňovat a cíleně navozovat více pozitivní prožitky, jako jsou radost či štěstí.
moderní sluchátka 
4.       V případě zájmu je možné se jí učit
 
Pokud je Váš zájem o hudbu skutečně hluboký, lze její volnočasovou zábavnou činnost ještě prohloubit. V podobném případě lze doporučit její studium, například v podobě snahy osvojení si dovednosti hrát na nějaký hudební nástroj či (polo)profesionálně zpívat.

Posted in Nezařazené