Vybíráme sekačku

Ono se řekne, koupíme si sekačku a trávník bude za chvíli jako nový. Nejedná se zrovna nejlevnější záležitost a tak se musí vybírat obezřetně. Důležité je si uvědomit jak velký pozemek máme a jak velký náklon je na něm. Mnohdy pak sekačky nebudou vhodným pomocníkem. Nejlepší bude si nechat poradit a investovat do toho nejlepšího pro nás. Je ovšem pár věcí, které by nás měli zajímat při nákupu nebo výběru.
muž se sekačkou.jpg
1.       Elektrická, benzinová nebo s akumulátorem
Záleží nejen na pohodlí, možnostech, ale i sousedech. Například elektrická je daleko tišší, než benzinová. Na malé pozemky se vyplatí i tak více, jsou ekonomičtější. Problém může nastat ve chvíli, když není na dosah elektrický zdroj. Samozřejmě na dálku jde řešit spojení s prodlužovacím kabelem, ale pokud to skutečně nejde, pak se musí zvolit jiná možnost. V dnešní době se hodně rozmohly akumulátorové přístroje a nástroje. Pořizovací cena je trochu vyšší a to hlavně kvůli baterii. Na druhou stranu tato baterie pak lze použít do další techniky jako je křovinořez, fukar, střihač plotu nebo i pila. Baterii stačí nabít a pustit se do práce. Možná zahradu najednou neposečete, ale zase na druhou stranu pracujete bez kabelu nebo pohonné hmoty.
sekačka na trávu.jpg
2.       Velké plochy – kvalitní motor
Jedná se o větší pozemky například i s náklonem. Zde se vyplatí benzinový motor a jeho výkon by měl být odpovídající šířce záběru. Zde si musíme dát pozor na jeden z nejdůležitějších parametrů a to je výkon motoru. Pokud není uveden, pak bude rozhodující objem motoru. Na menší plochy by stačil 130 cm3, na velký pozemek budeme raději volit klidně 190 cm3.
3.       Tlačíme nebo bude šlapat sama?
No nebudeme si nalhávat, že ideální by bylo, aby pracovala naprosto sama. To došlo výrobcům a již se u nás vyskytují robotické typy, ale jsou trochu složitější na přípravu. Spíš zvítězí varianta sekačky, kterou budeme tlačit.
řez trávníku.jpg
4.       Další parametry
Záleží na pojezdu, ale i na kolech. Pokud budeme mít nerovný terén, tak rovnou zakoupit takovou sekačku, kde nebudou kolečka trpět a my s nimi. Pak je dobré si rozmyslet, zdali s košem nebo s mulčovací sadou.
Nebo pak nám zbývá srp a kosa jako za dávných časů.

Posted in Nezařazené