Proč je havárie na vodovodním potrubí v domě nutné řešit ihned

Statika zdiva – některé úniky vody v domech, zejména tam, kde jsou objekty podsklepené, bývají natolik skryté, že si jich všimnete až na základě vyúčtování za vodné a stočné. Jestliže se delší dobu několika měsíců vyskytuje voda ve zdivu nosném, které se tím pádem začne drolit a bortit, může tu dojít k narušení statiky domu a ke zborcení části domu včetně střechy, kůlny, přístavku, garáže atd. Není to legrace, a zvláště tam, kde se v domě pohybuje mnoho lidí, kterým by tu hrozil smrtelný úraz.

kleště sikovky

Elektroinstalace – unikající voda z prasklé hadice od pračky vám maximálně rozmáčí koberce a podlahu anebo poškodí nábytek, ale unikající voda ve zdi může proniknout až do zásuvek, vypínačů nebo ke kabelům v rozvodných krabicích. A voda si s elektřinou moc nerozumí, to vám jistě nemusíme vysvětlovat. Právě proto je v případě zjištění takovéto závady nutné volat instalatérský havarijní servis instalatéra v Praze co nejdříve, a to třeba i v noci a o víkendech.

instalatérské rozvody

Malba – čím déle trvající a větší rozsah bude havárie vody mít, tím horší problémy na vás v domě čekají, až bude po všem. V první řadě bude zapotřebí vymalovat nebo vyspravit zdivo a ještě před tím jej nechat vysušit a penetrovat.

Plísně – toto je velký problém zejména ve sklepích. Plísně se tu rády objevují i v chladnějším prostředí a vdechovat jejich spory vám může přivodit i závažnější onemocnění. Proti plísním se musí zakročit nejen vysoušením zdiva, ale také chemickými prostředky, a ty taktéž rozhodně nebývají přátelské vůči našemu organismu.

Vodné a stočné – velkým problémem může být unikající voda ve sklepě, kam tak často nechodíte. Pokud se drobná prasklinka objeví například na trubce, co směřuje ze sklepa na zahradu nebo pod garáž, můžete se o ní dozvědět až z ročního vyúčtování za vodné a stočné. To se v případě osm měsíců trvající závady může vyšplhat třeba až na 26 tisíc korun.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/firmy/" rel="category tag">Firmy</a>