Jak vytvořit domov

Všechny pokoje mají svá okna, vybavená žaluziemi, chránícími před ostrým sluncem. Na okna věšíme záclony a závěs, spíše jako dekorativní prvek. Záleží na umístění, do jakého pokoje to je. Třeba v ložnici má zatemňovací závěs svou funkci pro ranní spáče nebo pro spánek po noční směně.
světlá ložnice

Nábytek je v každé místnosti jiný. Vybíráme podle svého vkusu. Ke svému životu potřebujeme místo na spaní s pohodlnou matrací. Nutností je stůl se židlí. Z praktického hlediska jsou velmi důležité ukládací prostory, které potřebujeme nejvíce v kuchyni na nádobí, hrnce a ostatní kuchyňské pomůcky. Ukládacím prostorem v ložnici jsou šatní skříně, pokud místo nich nemáme vystavěnou šatnu. V obývacím pokoji máme pár skříněk, kam můžeme uložit další potřebné věci. Někdy úložný prostor skrývá také rozkládací pohovka nebo křeslo, kam můžeme schovat objemnější věci, jako jsou deky nebo polštáře. Také konferenční stolek může být vybaven šuplíkem nebo přihrádkou, kam umístíme věci, které potřebujeme mít po ruce. V předsíni potřebujeme místo k uložení bot a svršků.

K chodu domácnosti potřebujeme velkou spoustu spotřebičů. Nejvíce jich je v kuchyni, kde je potřebujeme přípravě jídla. V obývacím pokoji máme televizi a další menší spotřebiče potřebné k poslechu hudby, příjmu ze satelitu, internetu a další technické vychytávky vybrané podle svých nároků na bydlení. V ložnici potřebujeme jen nějaké osvětlení a možná radiobudík. Do koupelny si potřebné spotřebiče raději doneseme a nenecháváme je tam trvale kvůli vlhkosti.

Velkou pozornost bychom měli věnovat doplňkům, dekoracím a dalším potřebným věcem, protože a náš domov udělají útulným.
moderní obývák

V dnešní době říkáme i věcem, které by nám měly sloužit několik desítek let, věci spotřební. Někdy je to z prostého důvodu. Prostě nevydrží. Poslouží nám pár let a my je musíme vyměnit. Obchody se předhání v akcích, záruční doba je většinou dva roky a potom se nám může vše rozpadnout. Při výběru bychom se měli zaměřit spíše na kvalitu a jejich nadčasový dizajn, abychom je nemuseli měnit každých pět let.


Posted in Nezařazené