Domácí smoothie je zárukou efektivity a kvality

Původní název smoothee, posléze smoothie, bylo v 50. letech nazýváno vše, co bylo připraveno v mixéru. Posléze 60. léta byla zasažena doslova módní vlnou ve znamení zdravé výživy, kdy byl zvýšený zájem rovněž o mikrobiotiku, kdy se staly mixované nápoje velmi oblíbené.
 smoothie kiwi a jahoda
Klasické neboli „pravé“ smoothie se skládá pouze z čerstvé zeleniny či ovoce. Je tedy složeno pouze z přírodních surovin, tímto tak je podstatně zdravější variantou. Oblíbené jsou však tyto nápoje s přidáním mléka či jogurtu. Rovněž lze též použít jako vhodnou ingredienci i ořechy. Je důležité si pamatovat, že smoothie se nezapočítává do pitného režimu, ale jedná se o výživový vitaminový koktejl, který je považován jako jídlo, ať už ráno jako součást snídaně, nebo je rovněž velmi vhodnou svačinou.
 

Konzumace smoothie při dietě – ano či ne?
 
Ano, ale pozor! Pro ty, kdo preferují zdravý životní styl, nebo se snaží o redukci váhy, tak zásadně je třeba volit zeleninové smoothie. Ideální je, například rajčatové smoothie nebo z červené řepy. I když smoothie z ovoce je zdravé, ukrývá v sobě rovněž značné množství důležitých vitamínů. Avšak je to stále ovoce, které obsahuje cukry. Ovocné smoothie je tímto tak vhodným nápojem pro děti, které dostanou do těla potřebné výživové látky v čerstvé a chutnější podobě.
 
rajčatový džus
Pozitivní účinky smoothie aneb proč ho zařadit do jídelníčku?

 
·         získání optimálního denního příjmu vitamínů a importantních látek v čerstvém stavu, tímto je zajištěn vyvážený potřebný denní přísun,
·         účinně podporuje lepší zažívání,
·         má pozitivní účinek na posilnění lidského organismu,
·         dodá tělu nezbytnou energii a vitalitu na celý den,
·         detoxikace organismu,
·         zajistí dostatečný přísun vlákniny,
·         má efektivní vliv na kvalitu a stav pokožky,
·         navozuje lepší koncentraci.
 

Smoothie připravíte během pát minut
 
Přínosem je libovolná kombinace zeleniny a ovoce, čímž je dosažena náležitá vyváženost vitamínů a důležitých látek. Zároveň je tak pestrým výživným koktejlem. Domácí výroba se tímto stává více hrou, která bude bavit nejen vás, ale jistě celou rodinu.

Posted in Nezařazené