Jak správně zařídit kuchyň?

Při pořizování bytu patří největší část finančních prostředků právě kuchyni. Není se vůbec čemu divit, jedná se o nejdůležitější a také nejvytíženější místnost v domě. Právě kvůli těmto vyšším nákladům je třeba mít vše promyšlené do posledního detailu, protože opomenuté nezbytnosti by se pak mohly značně prodražit.
červená kuchyň
Vzhled kuchyně nejvíce ovlivňují barvy – vždyť právě ony upoutávají pozornost. Současným trendem je použití výraznějších barev na neutrálním základu. Tyto barvy se používají převážně na doplňcích, ale lze je vidět i na stěnách či obložení. V současné době je největším trendem šedá barva objevující se na skříňkách, stěnách i doplňcích. Oblíbené jsou i jiné světlé barvy jako je samotná bílá nebo světlé zemité odstíny.
Důležitou součástí jsou spotřebiče. Od těch se vyžaduje co nejdelší funkčnost a životnost, ale celkové zapadnutí do prostoru je také velmi důležité. Se zbytkem vybavení si musí sednout a ladit s ním. Na velkých spotřebičích se stala oblíbená černá nerezová ocel, zatímco na těch malých různé neutrální barvy či vzorované prvky.
Z linky je nejdůležitější částí pracovní deska. Nejrozšířenějším materiálem jsou laminátové desky, které jsou nabízeny v mnoha dekorech a barvách a vynikají nízkou cenou. Oproti tomu kamenné desky, které jsou značně odolné, jsou také dosti drahé. Klasické jsou dřevěné desky, které také nepatří k nejlevnějším, zato je lze snadno renovovat přebroušením.
Celkový vzhled doplňuje výběr obkladů. Ty mohou být matné i lesklé, klasické, mozaikové, beze spár, ze skla či ze stejného materiálu jako deska. Odvážnější mohou volit i divoké barvy či vzory, které nabízí například španělský styl.
kuchyň s ostrůvkem
Moderní jsou ostrůvky, které umožňují dostatek světla a prostoru při přípravě pokrmů a také možnost komunikace s ostatními během ní. Navíc jsou letos skutečně trendy.
Výběr materiálu dřezu by měl doplňovat celkový styl kuchyně. Na výběr je nerez, porcelán či granit. Velký důraz se ale klade na jeho funkčnost, která by měla být před designem. Také odsavače par je třeba mít promyšlené. Je spousta variant od nenápadných modelů po ty obrovské, které prostě nejdou přehlédnout.
A co je dále důležité? Celková propojenost a sladěnost jednotlivých prvků, těch nejmenších doplňků nevyjímaje.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/dum-a-byt/" rel="category tag">Dům a byt</a>