Pes v domě a miminko

Mladý pár si pořídil do domu zlatého retrívra Benyho, který je úžasný a společenský pes. Cvičí ho, zvykají na všechny situace, které mohou nastat a postupem času se rozhodnou si pořídit první dítko. Jak postupovat, aby Beny netrpěl a zároveň si na miminko krásně zvyknul? I přes těhotenství se psovi věnujte stále stejně, neměňte zavedené zvyky a snažte se psovi dopřát dostatek vaší přítomnosti. Psa nechejte, aby se pomazlil s vaším bříškem, dopřejte mu vaši přítomnost a dostatek pohybu. Pes se prostě nesmí cítit nijak odstrčený, musí cítit vaši náklonnost.
mimčo a štěně
Před příchodem z porodnice s miminkem kupte psovi nějaké oblíbené pamlsky, abyste jej mohli po příchodu odměnit. Po příchodu domů dítě psovi hned ukažte, nechte ho, aby si ho zlehka očichal a seznámil se s novým kamarádem doma. Pokud je pes opravdu klidný a kamarádský, nebojte se jej k dítku pouštět, tak aby se mohli dostatečně seznámit. Pokud očekáváte návštěvu, poproste je, aby si prvně pohladili a pomazlili psa, aby se necítil odstrčený. Ideální by bylo, kdyby mu každý dopřál nějaký mls.
láska k psovi
Pokud máte možnost, věnujte se psovi i bez dítka. I během rodičovské a mateřské dovolené si můžete dopřát odpočinek bez dítka a můžete se mezi tím třeba projít se psem na vycházku. Když se nám narodila dcera, v podstatě hned jak se situace u nás doma uklidnila, tak jsem s naším psem začala chodit 2x za den na cca půl hodinovou vycházku, kdy jsem se věnovala jen jemu a nikomu jinému. Dceru mezi tím hlídal tatínek, který to samozřejmě po tento čas úplně v klidu zvládnul a všichni jsme byli spokojení. Včetně psa.
holčička se psem
Pokud máte psa doma a u dítěte se objeví alergie na zvířecí srst, další řešení si opravdu rozmyslete. Pokud pes může být na zahradě, a ten pobyt bez rodiny venku zvládne, pak je to nejlepší varianta. Pokud ani tohle není možná varianta, pak zkuste najít psovi nový domov někde blízko vám, tak abyste se s ním mohli nadále vídat. Pokud se vám ani tohle nepovede, pak budete muset bohužel hledat nového páníčka.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/dum-a-byt/" rel="category tag">Dům a byt</a>