Jaký vliv má tvar prstů na lidskou psychiku

Nejen, že se buňky našeho neustále regenerují, a že v něm probíhá samoozdravný proces podle přesných zákonitostí DNA, zároveň je lidské tělo dokonalý nástroj, s nímž dokážeme prožívat neuvěřitelné zážitky a tvořit nezapomenutelné výrobky.
čtyři nohy.jpg
Součástí tohoto nástroje, můžeme-li jej takto nazvat, jsou i naše údy – ruce a nohy. Na rozdíl od většiny zvířecích druhů používáme ruce k smysluplné manuální práci a nohy ke vzpřímené chůzi. Zajímavou funkci plní nehty, slouží jako pevný opěrný bod – opora konců prstů slouží k tomu, aby přenesla tlak vyvinutý na podložku chůzí nebo úchopem. Kdybychom nehty neměli, bylo by velmi problematické cokoli těžšího držet v ruce a pracovat s tím. U nohou bez nehtů bychom nebyli schopni ujít delší vzdálenost.
zdravotní jóga.jpg
Naše nohy však neslouží jen k pohybu, mohou nám cosi signalizovat. Vědecké týmy se zaměřily mimo jiné i na to, aby zmapovaly vliv tvaru chodidel na lidskou psychiku. Pravděpodobně tato fakta souvisí s historickým vývojem a mísením ras, tedy genofondu našich předků.  Až si tedy budete zkoušet novou obuv a pohlédnete na své prsty, můžete se nad tímto fenoménem alespoň zamyslet.

Římské chodidlo

Podle statistických průzkumů se jedná o nejvíce rozšířený typ chodidel. Palec není příliš dominantní, ale spolu s ním jsou další dva nebo tři prsty v jedné rovině. Poslední dva prstíky (prsteník a malíček), anebo pouze malíček, jsou výrazně menší. Tito lidé bývají velmi přátelští a vyhledávají společnost, dokážou na sebe strhnout pozornost a bývají obvykle spontánní a spíše extrovertní.
nohy od písku.jpg

Egyptský typ

Druhá nejrozšířenější varianta, kdy je dominantní palec a další prsty ustupují v pravidelné linii, většinou ve tvaru paraboly. Je považován za nejkrásnější tvar chodidel a jeho nositelé mívají velmi charismatickou povahu. Jsou ovšem zároveň tak trochu pedantičtí, potrpí si na přesnost a pořádek a mají rádi přesný řád a stabilní denní či životní rytmus. Jsou více konzervativní, než ostatní lidé.

Řecké chodidlo

Třetí nejrozšířenější typ. Dominantní je tentokrát ukazováček, zatímco je palec o něco menší. Ostatní prstíky pak pravidelně ustupují v parabolické linii. Většina těchto osob je velmi kreativních a někteří se uplatní v některém z uměleckých směrů. Jsou i dobrými řečníky a mají přirozený pohybový talent. Bývají vynikajícími sportovci.

Obecně dlouhé úzké chodidlo

Drobnější prstíky naskládané v těsné blízkosti vedle sebe v úzkém profilu vytváří dojem delšího chodidla a tito lidé jsou většinou samotářští a introvertně založení.

Čtvercový typ

Tehdy jsou takřka všechny prsty stejně dlouhé a noha tvoří dojem široké podsady. Je opakem dlouhého úzkého chodidla a prsty mají vedle sebe dostatek místa. Takoví lidé bývají „zemití“ – pracovití (většinou manuálně), uvažují převážně prakticky – racionálně a bývají spolehliví.

5/5 - (1 vote)
Posted in Nezařazené