Proč dát přednost eko-kůži před jinými materiály u krytů na mobil

Uvažujete o pořízení obalu na mobilní telefon, jemuž se přezdívá „flipový“ nebo „knížkový“? Vyrábí se z polyuretanu, jehož vzhled i vlastnosti v mnohém připomínají pravou hovězí či vepřovou kůži.

Podoba s pravou kůží není náhodná

Polyuretan je plastická hmota, jejíž vlastnosti zná lidstvo již velmi dlouho, déle než půl století. Pravděpodobně jste se již někdy setkali s obchodním názvem „molitan“, zhotovují se z něj matrace a sedáky křesel a židlí a není to nic jiného, než jedna z modifikací tohoto plastu. Další výrobní možností, kterou polyuretan poskytuje, je tzv. eko-kůže, a můžete se s ní setkat ve více odvětvích, kupříkladu v obuvnickém průmyslu, při výrobě nábytku a mimo jiné i pro zhotovování pouzder na mobilní telefony. Neobvyklý název, vzniklý spojením dvou výrazů „eko“ a „kůže“, se na scéně neobjevil náhodou, neboť svým vzhledem i vlastnostmi skutečně napodobuje pravou zvířecí kůži. Jde zejména o velmi příjemný pocit při doteku, atraktivní vzhled a možnost vytvářet výrobky v různých pastelových barvách.

dívka s telefonem

Eko-kůže není sice tak pevná, jako kůže pravá, ale pro obaly na Samsung Módní mobil je vyhovující, a dokonce se tímto způsobem vyrábí i stélky dámských letních bot. Nespornou výhodou je také to, že odpadá trápení zvířat, která by kvůli našemu rozmaru musela zbytečně umírat na jatkách.

mobil v ruce

K čemu je dobrá prodyšnost

Jednou z pozitivních vlastností polyuretanu je prodyšnost, což je u obalů na mobily celkem důležité. Pokud byste totiž vyrobili obal například z neprodyšného PVC https://www.vesna.cz/pvc-podlahy či polyetylenu, mohla by se uvnitř pouzdra srážet vodní pára, vytvářet vodní kapky a ty by pak mohly proniknout pod dotykový displej dovnitř telefonu a způsobit tu nebezpečný zkrat.

A co by se stalo, kdybyste měli zhotovenou stélku obuvi z neprodyšného plastu, si zřejmě domyslíte sami. Takové boty by podkluzovaly a rozhodně by nebyly dostatečně komfortní a příjemné na nošení.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>