Na uzpůsobení ložnice si dejte hodně záležet

Nejedna psychologická studie naznačuje, že právě barva vymalování v ložnici působí na náš duševní stav a kvalitu spánku a odpočinku. Neexistuje ale jednotný návod, jaké by měly stěny být. Každý člověk na světě je v mnoha věcech jiný, v oblíbenostech a nechutenstvích to platí dvojnásob. Bez spánku delší dobu nedokážeme kvalitně žít, a proto si musíme nechat záležet, abychom se v ložnici cítili nejlépe ze všech místností.
světlo z lampiček.jpg
Styl vybavení podle filozofií
Filozofie, jakožto myšlenková věda, zkoumá naprosto vše o člověku a o světě. Jednotlivé druhy filozofií, ať už podle doby nebo oblasti, například ty východní , zkoumají také kvalitu spánku. Skvělý odpočinek se má doplňovat různými meditacemi a dalšími zklidňujícími záležitostmi, které se praktikují hlavně v asijských končinách, ložnice má být totiž oázou klidu a míru.
Kvalitní a líbivé povlečení
Dnes koupíte povlečení, deky a polštáře v mnoha speciálních obchodech zaměřené na pohodlí při spánku, prodej matrací či ložního prádla. Nemusíte chodit ani tak daleko, ve všech hypermarketech naleznete tento sortiment po celý rok. Dobré povlečení vás musí zaujmout na pohled, to znamená daným vzorem, motivem a barvou, a hlavně kvalitou látky. Nebojte se si připlatit, spánek je jedna z nejdůležitějších a nejpotřebnějších činností v životě, proto na ní nešetřete.
Barvu pro klid na duši
A to doslova! Nelze úplně pravdivě říct, že do ložnice patří zklidňující barvy, převážně ty světlé a teplejší. Vymalujte si takovou barvou, která se vám líbí a je pro vás příjemná na pohled nebo třeba na nošení oblíbeného oblečení. Jde přece o místnost, kde vy spíte, pokud milujete černou, vymalujte si černou a přizpůsobte tomu i dekorace, povlečení, nábytek a obrazy.
barevná prostěradla.jpg
Levandule a svěží vánek pro zlepšení spánku
Pohled na francouzskou oblast Provence a její pole s fialovou levandulí, vzbuzuje u nás pocit líbivosti a klidu. Nejedna domácnost má tak na motivy této oblasti uzpůsobenou jak ložnici, tak kuchyni. Levandule má opravdu zklidňující účinky, lze ji zakoupit ve voňavých pytlíčkách nebo v kosmetice, snadno se také vypěstuje. Obzvlášť v letních měsících spěte s otevřeným oknem, svěží vánek působí na naši mysl pozitivně, pokud tedy nebydlíte u rušné silnice.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/dum-a-byt/" rel="category tag">Dům a byt</a>