Zima jako vhodná doba na plány, dohánění restů a relaxaci

Času je čím dál méně

I přestože je čas asi to jediné spravedlivé na světě, někdy se nám to moc nezdá. Celé dny se nezastavíme a potřebovali bychom nejméně den v týdnu k dobru. To ale bohužel nejde. Možná by stačilo si jen svůj čas správně naplánovat. Kdybyste se zeptali vrcholového manažera, jak vše zvládá, nejspíš by vám odpověděl, že prošel seminářem o „time managementu“, protože jinak by to nezvládl. A co to je? Proces, ve kterém plánujete, stanovujete cíle, delegujete úkoly, analyzujete strávený čas a stanovujete si priority. Zní to sice složitě, ale taková věda to není.

zimní_krajina

Pravděpodobně to děláte i vy, aniž byste věděli, že se jedná právě o time management. Jeden příklad: naplánujete si, že budete v sobotu uklízet, řeknete si, kde všude uklidíte, rozdáte úkoly dětem a partnerovi, zhodnotíte, jak dobře a rychle jste to zvládli a jestli bylo splněno to, co jste si naplánovali. Jednoduché, že? A toto by vám mělo pomoci i při jiných aktivitách. Pokud si nevíte rady, existují odborné články či publikace.

Dohnat resty

Zima je ideálním časem dohnat vše, co jste během roku nestihli jako například udělat album z fotografií z dovolené, utřít prach na vysokých skříních nebo přebrat malé oblečení. Věřte, že více času než právě v zimě mít nebudete. Přijde jaro, budete trávit čas venku, chystat se na Velikonoce, pokud máte zahradu, budete ji uklízet po zimě, bude potřeba sehnat semínka sazeničky nebo příslušenství k bazénu. V létě vás čeká dovolená, což znamenají přípravy před a vybalování po ní, starost o bazén, grilování se sousedy. Na podzim půjdou děti do školy, budete je muset nahlásit na kroužky, zařídit vše okolo zahrady a najednou se blíží Vánoce.

čaj_na_zahřátí

Rok utekl jako voda a vy máte pocit, že jste zase nic nestihli. A od toho je právě zima.

Odpočinek je také důležitý

Ale jestli jste se během roku nezastavili, možná právě toto chladné období vám může dopřát trochu regenerace. Můžete navštívit bazén a saunu, masáže a wellness a užít si odpočinek. Síly na další rok budete určitě potřebovat, protože nikdy nevíte, jaký vás čeká. Nebo navštivte své přátele a pokláboste u čaje či grogu.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/firmy/" rel="category tag">Firmy</a>