Motory s turbodmychadlem

Výhodný prvek

Je žádoucí, aby měl motor co nejvyšší účinnost a v řadě případech také žádáme od vozu vyžadujeme svižnost, takže je zapotřebí dostatečný výkon a kroutící moment. Aby toho konstruktéři docílili, tak mnohdy využijí turbodmychadla, které zároveň pomáhá snížit spotřebu. Jak vlastně funguje? Hlavní výhoda tohoto zařízení je, že lopatky roztáčí výfukové plyny, které by jinak odešly ven nevyužity. Turbo stlačí vzduch a ten pošle většinou přes mezichladič do motoru, přičemž kombinace více vzduchu a více paliva zajistí lepší výsledky.

vůz s turbem

Při šlápnutí na pedál je potřeba počítat si jistou prodlevou, než se lopatky roztočí a dostaneme potřebný tlak. Po záběru je znatelně znát, že vůz jede lépe. Než začneme s rychlejší jízdou, tak je zapotřebí dostatečné ohřátí oleje, a naopak ke konci nechat tuto součástku dochladit. U motorů s tímto motorem není většinou ideální jezdit trasy pár kilometrů třeba z práce a do práce každý den.

Výměna

Podle toho, jak s autem zacházíme se to projeví i na životnosti. Nic není věčné, což platí i v tomto případě, takže zejména u vozu s vyšším nájezdem možná budeme muset řešit závadu na turbodmychadle. Může se třeba stát, že začne spotřebovávat olej či přestane dávat požadovaný tlak. Můžeme to vyřešit skrz repasování, ale dbejte na to, aby tento servis provedl profesionál a vše řádně zkontroloval. Dále je tu možnost vyměnit celý díl, takže ten starý už nemusíte vůbec řešit.

nové turbodmychadlo

Nemusíte kupovat hned nový, protože se dá sehnat zánovní, který už v nějakém autě sloužil, což je pochopitelně levnější. Nalézt se dá snadno pomocí kódu, takže třeba 03L253056g https://www.woocar.cz/produkty/turbodmychadlo-vw-skoda-seat-2-0-tdi-03l253056g/ je turbodmychadlo pro vozy koncernu s motorem 2.0 TDI. Zrovna tento typ je skladem, takže si jej můžete objednat přes internet a zhruba do pěti dnů je u Vás. Díky němu může Váš motor zase správně fungovat a mít správný tlak stlačeného vzduchu, a to bez potíží.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>