Kompozit je materiálem budoucnosti

Poslední dobou se do mnoha průmyslových odvětví dostávají materiály, které nahrazují kovy. Velmi využívaným je takzvaný kompozitní materiál, který je známý i pod pojmenováním kompozit.

poklop

  • Jedná se o výrobek ze dvou nebo více substancí, které mají rozdílné vlastnosti.
  • Tento produkt je velice vítaný zejména z toho důvodu, že je oproti kovům velice lehký, ale zároveň pevný a nepůsobí na něho nežádoucím způsobem povětrnostní vlivy.
  • Kromě toho nerezaví a v podstatě nepotřebuje už žádnou další údržbu.
  • Snese skutečně velké rozdíly teplot, od mínus padesáti až do dvou set osmdesáti stupňů Celsia.

Kromě všech těchto uvedených vlastností také například plastové poklopy nekončí ve sběrných surovinách. Dalo by se říci, že žádný výrobce se s jiným přesně neshoduje v konečném výrobku. Přesné normy nejsou dané, a tak má každý výrobce jiné složení u jednotlivých druhů poklopů, a tudíž i odlišné vlastnosti svých produktů. Různé produktové řady mají různé vlastnosti, které jsou vždy uzpůsobené budoucímu způsobu použití.

Dokonalá datapropustnost

Plastové poklopy na šachty a skruže jsou díky vynikajícímu poměru zabezpečení a hmotnosti stále více využívané. Stále více vodárenských i jiných společností přechází na nejmodernější způsob odečtu dat v pásmu volně používaných frekvencí. Poklopy z kompozitních materiálů jsou datapropustné. Tato vlastnosti je testována v TSÚ.

šachty

  • Vzhledem k tomu, že se stálé více společností přiklání k tomuto systému, budou zanedlouho frekvence celkem vytížené.
  • Kvalitní poklopy však tento problém nezaznamenají a k žádnému zkreslení výsledků nedojde.
  • Je to dáno tím, že používaný kompozitní materiál má žádané vlastnosti.

Vše bylo testováno na tuto propustnost. Výsledky jsou vynikající. Kompozitní poklopy se vyrábějí jako odlitky a dodávají se jako komplet víko i s potřebným rámem.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>