Hračky pro děti – stolní hry

Stolní hry jsou dobrou zábavou nejen pro děti, ale rovněž i pro dospělé. Najděte mezi nimi určitě takové, které budou bavit vás i vaše děti a to bez ohledu a věk.

Jaké jsou druhy?
Hry mohou být karetní, deskové, venkovní, pro jednoho, dva či více hráčů. Dalším dělením mohou být roztříděny podle oho, zda jsou strategické, logické, pro manuální zručnost nebo v nich záleží pouze a jen na štěstí.

Jaké si pořídit společenské hry, pokud máme malé děti?

1.       Věk okolo tří let– i tito nejmenší děti již mohou hrát společenské hry. Ideálním příkladem je například staré známé pexeso. Pexeso může být přizpůsobené věku a nejmenší děti si zapamatují samozřejmě jen pár jednoduchých obrázků. S přibývajícím věkem se může přidávat nejenom množství, ale také složitost obrázků. Jednoduché karetní hry, kdy se sbírá malý počet karet (aby jej děti udržely) je budou určitě také bavit. Hra „Člověče, nezlob se“ je pro tento věk přizpůsobena. Místo počítání se zde hraje podle obrázků. To znamená, že figurkou popojdou na políčko s obrázkem, které se jim ukáže na kostce.
 
2.       Ve věku šesti let– děti v předškolním věku už dokáží hrát hry, ve kterých je třeba jednoduchá strategie. Známá karetní hra „prší“ se v tomto věku jistě stane vaším společníkem. Stejně tak ale i hra „Oko bere“, „Zelená louka“ aj. Oblíbené „Člověče, nezlob se“ mohou takto staré děti hrát již bez obav s klasickými políčky a s klasickou kostkou. Existuje mnoho variant této hry a jistě si vyberete takovou, která bude vyhovovat právě vám.
 
3.       Děti školou povinné– školní děti se mohou již bez obav věnovat složitějším hrám. Oblíbené jsou strategické piškvorky, které jsou navíc zdarma, nemusíte k nim mít víc než tužku a kostičkovaný papír. Děti již na prvním stupni mohou hrát „Dámu“ či přímo „šachy“ a mnoho jiných her. Jistě je nadchnou hry typu „Logic“ nebo „Dostihy a sázky“.
 
Na trhu je skutečně velký výběr her od různých firem a každému bude sedět hra jiná. Vybírejte tedy především podle svého zaměření a podle zaměření vašich dětí. Pak budete jistě spokojeni a strávíte spolu mnoho hezkých chvil.

Posted in Nezařazené