Připravte pleť na jarní sluníčko

Doby, kdy musela mít žena pleť téměř průsvitnou a sluncem nedotknutou, jsou už dávno pryč. Dnes se ženy pyšní zdravě opálenou tváří. Jen se nemá nic přehánět. Sluníčko dovede být nejen prospěšné, ale i zrádné.
nalíčená černoška
–         Nejvíce je naše tvář namáhána a ohrožena po zimě.
–         Je unavená a není na jarní sluníčko dostatečně připravená.
Mnohdy se lidé těší na první jarní paprsky tolik, že se snaží vystavit svou tvář co nejdříve. Je tedy potřeba předejít možným problémům a pokožku náležitě připravit.
·        Základem je určitě používání vhodné kosmetiky, která pomůže pleť dobře hydratovat.
·         Důležitý je i dostatečný přísun vitamínů A, C a E.
·        Tato kvalitní kosmetika se dá najít snadno. Většinou je přímo na obalu nebo příbalovém letáčku uvedeno, jestli jsou tyto vitamíny přítomny.
·        Nebo může poradit zkušená kosmetička.
Dalším krokem v jarní péči o pleť by měl být peeling, který zbaví pleť odumřelých buněk. Peeling můžete své pleti dopřát i dvakrát týdně. Jen by se neměly používat kartáčky, ale šetrnější houbičky nebo vlhčené ubrousky. Tento opatrný postup se doporučuje zvláště u pleti, která je zatížená výskytem akné. Toto nepříjemné kožní onemocnění by se nešetrnou péčí mohlo ještě zhoršit.
bavlněné polštářky

Opalovací krémy používejte už na jaře

Spousta lidí začíná s používáním opalovacích ochranných krémů až v průběhu léta. Rozhodně vhodnější je začít už s nástupem jarních dnů a volit krémy s ochranným faktorem minimálně dvacet. Pokožka si tak bude moci zvyknout na působení slunečních paprsků pozvolna a nebude to pro ni takový šok. Jedním z nežádoucích projevů by mohly být i nehezké pigmentové skvrny, které udělají pleť na obličeji starší.
–         Péče o pleť ale není pouze v používání vhodné kosmetiky.
–         Je třeba vyživovat i zevnitř.
–         Zdravá, vyvážená strava a správný pitný režim je doplňkem, bez kterého to stále nebude to pravé.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>