Mýty spojené s refinancováním hypotečního úvěru

Přemýšlíte o refinancování svého stávajícího úvěru, ale bojíte se vysokých poplatků za předčasné splacení, náročnosti refinancování hypotéky https://www.fahd.cz/refinancovani-hypoteky/? Nebo zkrátka nevíte, jak bude stávající věřitel k takovému gestu přistupovat? Kolem refinancování koluje celá řada mýtů a polopravd, je proto nejvyšší čas uvést vše na pravou míru.

čtení smlouvy

S koncem fixačního období přichází ideální chvíle pro refinancování a to hlavně v případě, kdy vám jiná banka nabídne výrazně výhodnější podmínky než stávající poskytovatel. Těch může být celá řada od nižšího úroku až po delší dobu splácení. Před koncem fixace se tedy dlužníkovi nabízí dva možné scénáře jak postupovat, v prvním případě kývne na nové podmínky stávajícího poskytovatele hypotéky. Téměř nic se pro něj nezmění, nemusí se o nic starat a dál pokračuje ve splácení. Pohodlné, ne vždy však výhodné! V případě, kdy se objeví nový poskytovatel, který garantuje výrazně výhodnější podmínky, je ideální doba stávající úvěr refinancovat. Stále se najde řada Čechů, kteří nesrovnávají nabídky jednotlivých bank a nadále splácejí ten samý úvěr, i když by mohli výrazně ušetřit. Pojďme si ale konečně představit několik mýtů, které jsou úzce spjaty s refinancováním.

luxusní dům

Bez souhlasu stávajícího věřitele to nepůjde

Refinancování hypotéky je ve zkratce splacení stávajícího úvěru úvěrem novým od jiného věřitele (banky). Pokud se tedy rozhodnete využít výhodnější nabídky u jiné banky, stávající banka vám nemůže bránit. Je pouze nutné přibližně měsíc před vypršením fixace obeznámit banku o svém dalším počínání. Pokud nechcete změnit banku, je ideální chvíle na vyjednávání. Vždy je lepší nejprve zkusit vyjednat výhodnější podmínky u stávajícího poskytovatele a teprve v případě nezdaru se pokusit o refinancování. Je ovšem důležité, aby vaše platební morálka byla bez úhony, jinak refinancování banka neschválí.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/penize/" rel="category tag">Peníze</a>