Jaké druhy kolagenu známe?

Kolagen je bílkovina nerozpustná ve vodě, která je stavební látkou našich tkání. Najdeme ji v kostech, šlachách, chrupavkách, kloubech, zubech, očích a dalších tkáních. Je tedy podstatná pro správné fungování našeho těla a zdravý pohybového aparátu.
Kolagen si naše tělo dokáže vytvářet samo, ale jeho produkce od zhruba 25 roku života pozvolně klesá. Pokud dosáhneme věku po čtyřicítce, měli bychom uvážit, že by bylo vhodné do sebe kolagen dostávat i formou doplňků stravy, protože naše tělo si nezvládá už většinou vytvářet takové množství, jaké naše tělo potřebuje.

kolagen

Produkce kolagenu neklesá pouze z přirozených příčin stárnutí, můžeme tomu napomoci i my nezdravým životním stylem. Na snížení kolagenu v našem těle má velký vliv kouření, špatné stravování, pití alkoholu a také vystavování se přímému slunci bez dostatečné ochrany. Pokud jdete na přímé slunce, vždy se chraňte opalovacím krémem s ochranným faktorem nejlépe 50+.
Jaké typy kolagenů známe?
V současnosti je známo více než dvacet druhů kolagenů. V našem těle jsou nejrozšířenější https://www.mediaguru.cz/2017/04/nejrozsirenejsi-aplikaci-u-cechu-je-fb-messenger/ typy 1, 2, 3 a 5.
Kolagen typu 1 je obsažen především v naší kůži. Z kolagenu, který máme v těle, je tento zastoupený cca 90 %, jedná se tedy o suverénně nejrozšířenější typ kolagenu v našem těle.

krém

Kolagen typu 2 najdeme především v našich kloubech a kostech. Užívání tohoto kolagenu tedy působí příznivě na pohybový aparát.
Kolagen typu 3 se v našem těle nevyskytuje v nijak významném množství, ale dostává velký prostor při pomoci při hojení ran.
Kolagen typu 5 napomáhá pružnosti cév.
Pokud chcete preventivně dopřát své pleti to nejlepší, zvolte doplňky stravy obsahující kolagen 1 typu. Můžete ho užívat jak ve formě prášku rozpustného ve vodě nebo tabletkách, tak ale i přidaného do nejrůznější pleťové kosmetiky. Tento tip kolagenu se totiž velmi využívá v kosmetickém průmyslu. Pokud se chcete o tomto kolagenu dozvědět více, podívejte se na kolagen typu 1 https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>