Čistá voda v bazénu po celý rok

Češi si v posledních letech zamilovali koupání v bazénech, není se jim však proč divit. Voda v přírodních koupalištích je mnohdy s příchodem prvních teplých dní už plná řas a sinic. Ke koupání tak zcela nevhodná a pro lidi s citlivější pokožkou dokonce zdraví nebezpečná. A tak se spousta lidí uchyluje k myšlence vlastního koupání na zahradě. Stálicí jsou nadzemní bazény, které nabízí příjemné osvěžní a zároveň jsou velmi nenáročné na údržbu. Setkat se samozřejmě můžeme i se zapuštěnými bazény, které jsou už přeci jenom o poznání dražší, ale také náročnější na údržbu. Čím větší bazén, tím udělá větší radost. Ať už se však jedná o malý nebo velký, je potřeba věnovat mu potřebnou péči, tak aby voda v něm vydržela čistá co nejdéle. Jak tedy správně pečovat o bazén a připravit ho na nadcházející koupací sezónu?

děti v bazénu

Čistá voda, ve které se budou odrážet sluneční paprsky a vy s minimálním úsilím dohlédnete až na dno, je snem snad každého z nás. Najde se jen málokdo, kdo by v hloubi duše netoužil po osvěžení na zahradě. Na druhou stranu, bazény rozhodně nepatří mezi nejlevnější sortiment a následná péče o něj je ještě náročnější. Řešením mohou být menší nadzemní bazény, jejíchž pořizovací cena je poměrně nízká. Je ale potřeba počítat i s dalšími náklady za vodu, energie, údržbu atd.

listí na hladině

Mechanické čištění

Během dne, kdy bazén není chráněný bazénovou fólií, může na hladinu napadat spousta nečistot. Ty mohou následně klesnout ke dnu a znečistit vodu. Mechanické čištění v průběhu dne je tak nesmírně důležité a může ušetřit spoustu starostí.

Pravidelná filtrace vody

Pokud se chcete pochlubit opravdu čistou vodou, bez bazénové filtrace se zkrátka neobejdete. Jedná se o nákladnou investici, ale věřte, že se její pořízení vyplatí. Ušetří totiž spoustu času i peněz. Filtrace je potřeba zapínat i několikrát za den, výrazně tím zmírníte usazování nečistot a navíc eliminujete následné znečištění vody, ke kterému by mohlo dojít.

Posted in <a href="https://www.usiscr.cz/zbozi/" rel="category tag">Zboží</a>